„Sprzątanie świata łączy ludzi”

21 września 2023roku, wszystkie grupy z Samorządowego Przedszkola nr3 im.W. Chotomskiej w Szubinie dołączyły, jak co roku, do Akcji Sprzątania Świata- Polska 2023!. Tegoroczne hasło kampanii brzmiało „Sprzątanie świata łączy ludzi”.
Akcję poprzedził cykl zajęć o tematyce ekologicznej, na których dzieci dowiedziały się jak segregować odpady, na czym polega recykling, dyskutowały o niebezpieczeństwach, jakie zagrażają środowisku przyrodniczemu oraz co można zrobić aby świat wokół nas był piękny i czysty. Następnie dzieci zaopatrzone w jednorazowe rękawice i worki na śmieci ochoczo ruszyły do pracy. Oczyszczały pobliskie trawniki i chodniki a zebrane śmieci zostały posegregowane. Poprzez aktywne uczestnictwo w sprzątaniu, przedszkolaki udowodniły, że zależy im na czystym otoczeniu a zagadnienia ekologiczne nie są im obce.
Dziękujemy Wydziałowi Ochrony Środowiska w Szubinie za owocną współprace i właczenie się w akcję, poprzez zabezpieczenie rękawic oraz worków do zbierania odpadów dla naszego przedszkola.