Informacje dla rodziców- profilaktyka

Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii

Państwowa Komisja do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15 przygotowałą kampanię społeczną pt.: „#Rozmawiaj#Reaguj”.  Celem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem wykorzystania seksualnego małoletnich. 

Szczegółowe informacje w serwisie: https://pkdp.gov.pl/nie-wybaczysz-sobie/

Kampania na rzecz szczepień

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle nad Notecią informuje, że trwa kampania Komisji Europejskiej na rzecz szczepień United In Protection (#UnitedInProtection), która ma na celu zwiększenie zaufania poprzez podniesienie świadomości na temat korzyści wynikających ze szczepień. Kampania obejmuje cztery główne aspekty szczepień, pod hasłem Zaszczep się: spraw, by szczepionki działały:

  1. Podejście do szczepień przez całe życie: skierowane do szerokiego grona odbiorców, w tym rodziców, dziadków, opiekunów, nauczycieli itp. 
  2. Zmniejszenie braków w szczepieniach COVID-19: skierowanie do osób powyżej 60 roku życia, osób z problemami zdrowotnymi, pracowników służby zdrowia, kobiet w ciąży.
  3. Zwiększenie ochrony przed grypą sezonową: skierowanie do osób powyżej 60 roku życia, osób z problemami zdrowotnymi, pracowników służby zdrowia, kobiet w ciąży.
  4. Skoncentrowanie się na szczepieniach przeciwko HPV: skierowanie do dzieci w wieku przedszkolnym i nastolatków, studentów, rodziców, nauczycieli.

 Strona internetowa kampanii jest dostępna i przetłumaczona na wszystkie języki UE: https://vaccinatonprotection.ec.europa.eu/index_pl . Ponadto pod adresem: https://vaccinatoininfo.eu/pl dostępny jest Europejski Portal Informacji o Szczepieniach. Głównym przeznaczeniem strony jest dostarczenie dokładnych, obiektywnych i aktualnych danych na temat szczepionek i szczepień. Zawiera ona opis mechanizmów stosowanych w Unii Europejskiej, które zapewniają, że dostępne szczepionki spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i skuteczności. Strona internetowa została opracowana przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) we współpracy z Komisją Europejską, a konkretnie Dyrekcją Generalną ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności (DG SANTE) oraz Europejską Agencją Leków (EMA). Treść strony tworzą eksperci w dziedzinie komunikacji i nauki, współpracujący ze wskazanymi organizacjami.   W załączeniu przesyłam plakaty informacyjne, które również można pobrać ze strony internetowej kampanii.

Wszystko o wszawicy