Galeria - Jasełka w przedszkolu

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego tradycją Samorządowego Przedszkola nr3 im.W. Chotomskiej w Szubinie  jest przygotowanie i wystawienie w okresie przedświątecznym Jasełek. Zaproszonych gości  powitała p.Beata Bethke dyrektor przedszkola , a byli wśród nich – P. Mariusz Piotrkowski Burmistrz Szubina, P. Wioletta Borys – Stachowiak- zastępca burmistrza oraz P.Alina Zdanowska- dyrektor wydziału finansów oświaty.  O  świąteczną atmosferę w przedszkolu zadbały w tym roku dzieci z grupy „Stokrotki” i „Muchomorki” , które w środę 20 grudnia zaprezentowały swoje umiejętności.

Podczas występu przedszkolaki przedstawiły swoją opowieść o narodzinach Jezusa, wprowadzając całą społeczność przedszkolną a także zaproszonych gości w świąteczny i magiczny czas. Nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, muzyczna oprawa a także bożonarodzeniowa dekoracja sceny. Mali aktorzy z wielkim przejęciem wygłaszali swoje role i z radością śpiewali kolędy oraz pastorałki. Za swój występ otrzymali gromkie brawa.

Zwieńczeniem całego występu były życzenia świąteczne skierowane przez Panią dyrektor do dzieci i zgromadzonych gości . W przedszkolu zapanował uroczysty i nastrojowy klimat. Wszyscy wspólnie zasiedli do pięknie przygotowanych wigilijnych stołów.

Dziękujemy P.Jolancie Muzalewskiej za pomoc w przygotowaniu oprawy muzycznej Jasełek.

 

Materiał: Grupa Stokrotki i Muchomorki Samorządowego Przedszkola nr3 w Szubinie