Galeria - Drugi z trzech warsztatów specjalistycznych w Samorządowym Przedszkolu nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie

Dnia 17 stycznia 2023r. w Samorządowym Przedszkolu nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie odbył się drugi z trzech warsztatów specjalistycznych zaplanowanych we współpracy z Pracownią Edukacji, Terapii i Seksuologii Społecznej w Bydgoszczy dr Karolina Nowak.

Podczas warsztatu pn.: Problematyczne zachowania seksualne dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolny uczestnicy dowiedzieli się m.in.: czym są i jak identyfikować problematyczne zachowania seksualne wśród dzieci, jak oceniać czy dane zachowanie seksualne dziecka jest normatywne czy nienormatywne, jak reagować na zachowania o charakterze seksualnym. Bardzo ważną częścią spotkania był element dotyczący zaplanowania planu oddziaływań oraz formy pomocy dla dziecka, które prezentuje zachowania seksualne dająca możliwość pracy/konsultacji nad indywidualym przypadkiem. Słuchacze poznali również procedury postępowania w przypadku uzewnętrznienia przez dziecko zachowania o charakterze seksualnym.

Prowadząca, Pani dr Karolina Nowak, psychopedagog, specjalista zdrowia psychicznego, terapeuta, seksuolog oraz viceprezes Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego posiada ogrom wiedzy, którą potrafi z niezwykłą łatwością przekazać odbiorcom. Jest osobą otwartą, uprzejmą i niezmiernie pomocną. Spotkania prowadzone przez Panią Karolinę są w miłej i przyjaznej atmosferze dlatego cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Kolejny warsztat z Panią Karoliną Nowak pn.: Behawioralne strategie postępowania z niepożądanymi zachowaniami ucznia na etapie przedszkolnym i wczesnoszkolnym odbędzie się 20 lutego 2023r. Serdecznie zapraszamy. Liczba miejsc jest ograniczona.