Galeria - „Bezpieczne wakacje” – spotkanie z policjantami  w przedszkolu

W związku ze zbliżającymi się wakacjami Samorządowe Przedszkole nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie odwiedzili panowie policjanci – sierż. sztab. Adrian Świtała i sierż. Paweł Czyż, którzy przypomnieli przedszkolakom zasady bezpiecznego zachowania się w czasie letniego wypoczynku (w domu, w lesie, nad wodą i na wsi).  Panowie policjanci  omówili z dziećmi, jak należy bezpiecznie korzystać z kąpielisk i jak zachowywać się podczas wypoczynku na łonie natury. Ważnym elementem spotkania było przypomnienie o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. Poza tym pan policjant poinformował i zademonstrował dzieciom  w jaki sposób należy zachowywać się podczas ataku psa, aby ochronić ciało. Przypomniał również wspólnie z dziećmi numery alarmowe oraz omówił z przedszkolakami zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób obcych. Mali uczestnicy aktywnie brali udział w zajęciach, zadając wiele pytań.

Przedszkolaki miały okazję zwiedzenia samochodu policyjnego, co sprawiło im ogromną radość, a dzięki możliwości skorzystania z policyjnego sprzętu wzbogacili się o nowe doświadczenia.

Na zakończenie spotkania nasi goście życzyli wszystkim szczęśliwych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Mamy nadzieję, że przedwakacyjne spotkanie z policjantami uchroni dzieci przed różnymi zagrożeniami i pozwoli bezpiecznie spędzić wakacyjny czas, czego wszystkim życzymy.

Materiał: Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie, zespół wychowawczo- profilaktyczny.