Galeria - „Matematyka dla Ksyka – u Królowej Matematyki”

W związku z realizacją ogólnopolskiego projektu „Rosnę z matematyką” po raz kolejny 9 maja br. w Samorządowym Przedszkolu nr 3 im. Wandy Chotomskiej odbyły się zajęcia „Matematyka dla Ksyka – u Królowej Matematyki”. Tym razem dzieci wraz z Rodzicami przeniosły się do krainy, w której wznosiły się budowle z klocków.

Spotkanie miało na celu uświadamianie dzieciom sensu zdarzeń przyczynowo-skutkowych i umożliwienie przewidywania następstw oraz kształtowanie umiejętności posługiwania się liczebnikami porządkowymi, figurami geometrycznymi i kolorami.

Wszyscy doskonale bawili się, rozwiązując zagadki o klockach, segregując je według według wielkości, kształtów, kolorów, materiału, z którego  zostały wykonane; umieszczenie ich w odpowiednich koszach; oglądanie, nazywanie, dotykanie zgromadzonych klocków oraz próby opisu ich cech zewnętrznych.

Dla każdego rodzica uczestniczącego w spotkaniu przygotowano „prezent – matematyczną niespodziankę”, która pozwoli wspólnie spędzać czas z dzieckiem podczas rozwiązywania zadań matematycznych.