Fotorelacje 2022/2023

We wtorek, 30.06.2023 r. grupa Stokrotki obchodziła Dzień Mamy i Taty. Uroczystość odbyła się w formie pikniku. Po części artystycznej Rodzice otrzymali indywidualne podziękowania za całoroczną współpracę, zaangażowanie w życie grupy oraz aktywny udział w Dziecięcej Drużynie Pożarniczej. Atmosfera była gorąca nie tylko ze względu na panującą temperaturę. Dziękujemy pani Dyrektor za zaszczycenie nas swoją obecnością.

Cała Polska czyta dzieciom w grupie Stokrotki – mama Pawełka

Piknik czytelniczy z panią Martynką ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie

Warsztaty kulinarne u Ciotek Klotek

🍩
🍪

W świecie gier i zabaw – projekt edukacyjny Matematyka dla KSYKA, zajęcia otwarte dla rodziców

Wyjazd do Starego Jarużyna – zajęcia w Alpakowym Ogrodzie

Dzień Technologii

Kynoterapia – terapia z psem

Cała Polska czyta dzieciom – cykliczne spotkania z panią Martyną Kubanek, pracownikiem biblioteki w Szkole podstawowej nr 2 w Szubinie

Muzeum Ziemi Szubińskiej – Tradycje wielkanocne

Wielkanocne Śniadanie w grupie Stokrotki

Kynoterapia – terapia z psem

Wizyta mamy Szymona i przygotowanie dinozaurowego torta 🍰🦕Serdecznie dziękujemy za słodką wizytę 💐

Pozdrawiamy z Muzeum Ziemi Szubińskiej gdzie poznajemy legendy związane z Szubinem i okolicami. Polecamy

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego🗣️ grupa Stokrotki🌼Spotkanie w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie

Dzień kota 😸🐾

Tłusty czwartek

Walentynki 2023❤️

Dzień Babci i Dziadka

W Wigilijnym klimacie

Piernikowe przedpołudnie

Szymon dziękujemy za słodkości…..

Mikołajkowy dzień… poczęstunek,list do Mikołaja…no i przyszedł

Mikołajkowa sesja zdjęciowa

Przygotowania do Świąt trwają….ozdoby są, choinka zaraz będzie

Dnia 5 grudnia br. grupa Stokrotki i grupa Wróbelki uczestniczyła w Muzeum Ziemi Szubińskiej w ciekawych zajęciach dotyczących Bożego Narodzenia na Pałukach. Dzieci wykonywały prace plastyczne, przypomniały  tradycje związane ze świętami oraz miały możliwość zobaczyć wystawę szopek bożonarodzeniowych.

Higiena to podstawa. Spotkanie z higienistką…..fluoryzacja musi być.

Dnia 25 listopada br. Odbył się pokaz iluzji – był moment napięcia,niespodzianki i radości….brawa wielkie

Dzień Pluszowego Misia w grupie Wróbelki i Stokrotki

Dzień kolorowej kredki

Dzień zimowego szaleństwa

Dzisiaj (18.11.2022r.) z Nelą – małą reporterką udaliśmy się do Azji. Poznaliśmy smaki Tajlandii, a na następnym spotkaniu wybierzemy się na wulkan i do krainy tygrysów.
Zajęcia prowadzone są w ramach programu autorstwa nauczyciela naszego przedszkola” Śladami Neli małej reporterki” . Są to zajęcia cykliczne. Realizacja projektu trwa od października do czerwca. Jeden miesiąc odpowiada jednemu kontynentowi i niesie ze sobą wiele niespodziane.

Pyszne obiadki….

Dnia 18 listopada br. przedszkolaki udały się na zajęcia Wychowania Patriotycznego „Jestem Polakiem” w Muzeum Ziemi Szubińskiej. Zapoznały się z mapą,symbolami i świętami narodowymi i hymnem.

Dnia 16 listopada br. nasze Przedszkolaki miały przyjemność wysłuchać bajek przeczytanych przez panią Dyrektor Kamilę Czechowską. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia.

„Dzień Dyni” w grupie Stokrotki. Święto to obchodziliśmy w piątek 28 października 2022r. Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań. Brały również udział w następujących zabawach: szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczania dyń, oraz w zabawach muzyczno- ruchowych. Wykonały również prace plastyczne na ten temat.

Dnia 24 października 2022r. w naszym przedszkolu odbył się w grupie „Stokrotki” wewnątrz przedszkolny konkurs recytatorski pt.:,,Wanda Chotomska dzieciom”. Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, oraz promowanie literatury Wandy Chotomskiej, wybitnej pisarki, która od kilku lat jest patronem naszej placówki. Mali artyści recytowali wybrany przez siebie wiersz Wandy Chotomskiej, którzy wcześniej przygotowali z rodzicami. Udział w konkursie umożliwił dzieciom zaprezentowanie swoich zdolności artystycznych, pokonać tremę, oraz udowodnić, że poezja jest bliska dzieciom. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodycze i pamiątkowe dyplomy.

Profilaktyka chorób pasożytniczych

Spotkanie z uczniami z Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie z okazji kampanii ” Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”

Zajęcia 11.10.2022r.

Dnia 6 października 2022 roku w grupie Stokrotki w ramach akcji „Październik miesiącem Wandy Chotomskiej”, wiersz „Kundel” przeczytał zaproszony gość Pani Marlena – emerytowany nauczyciel. Za uważne słuchanie wręczyła dzieciom słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia.

W piątek 30 września “Stokrotki” obchodziły Dzień Chłopaka w przedszkolu. Dzień upłynął nam pod hasłem „Jesteśmy super Chłopakami!”. W tym dniu, nie zabrało życzeń, prezentów dla naszych małych dżentelmenów oraz słodkiego poczęstunku. Kolejnym punktem były zabawy przy muzyce oraz taniec na gazecie.

28 września obchodziliśmy w grupie „Dzień Jabłka”. To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Rozpoznawały kształt, zapach, kolor i smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Tego dnia przedszkolaki śpiewały wspólnie piosenki o jabłuszku, zatańczyły również „jabłkowy” taniec. Uwieńczeniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej jabłko. Takie „dni tematyczne” przeprowadzane w taki właśnie sposób zachęcają dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz promują zdrowy styl życia.

15 września dzieci wzięły udział w obchodach międzynarodowego „Dnia Kropki”. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia w Naszym przedszkolu – kropki ozdobiły stroje naszych przedszkolaków .Dzieci bawili się przy muzyce, tańczyły, wykonywali prace i zabawy kropkowe , a na koniec odbył się kropkowy ,, Masażyk”. To był wspaniały i niezapomniany dzień.

Zajęcia z Football Academy