Galeria - Wizyta strażaka w przedszkolu

Dnia 08.10.2021r w Samorządowym Przedszkolu nr3  im. Wandy Chotomskiej w Szubinie gościliśmy przedstawiciela Ochotniczej Straży Pożarnej w Szubinie- pana Andrzeja Prybińskiego. Z uwagi na aktualną sytuację pandemiczną spotkanie odbyło się na świeżym powietrzu.  Spotkanie  zostało podzielone na cztery etapy , w których uczestniczyła kolejno każda grupa przedszkolna. Organizatorem spotkania była nauczycielka- Kamila Krajewska.

Strażak  swoim służbowym ubiorem wzbudził wielki entuzjazm i zainteresowanie wśród dzieci. Przedszkolaki słuchały  opowiadań o ciężkiej i niebezpiecznej pracy strażaków. Dzieci dowiedziały się, że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy jeżdżą  do wypadków drogowych i pomagają poszkodowanym, że udzielają pomocy w katastrofach  i klęskach żywiołowych , że ratują ludzi   oraz   pomagają zwierzętom np. kotom zejść z drzewa. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się też, że strażacy muszą być odważni, silni, wysportowani, że dużo ćwiczą i  zdrowo się odżywiają.  Przedszkolaki chętnie zadawały pytania i w skupieniu wysłuchiwały odpowiedzi pana strażaka.  Dzieci miały możliwość podziwiania wyposażenia, jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy. Największe zainteresowanie wzbudził wielki, czerwony wóz strażacki, do którego każdy mógł wejść i poczuć się , jak prawdziwy strażak.  W czasie spotkania dzieci zostały  zapoznane z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, utrwaliły sobie zasady prawidłowego zachowania się podczas pożaru i innych niebezpiecznych zdarzeń, przypomniały  znane  już  numery  alarmowe.

Dzięki temu  spotkaniu  przedszkolaki poznały ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka, dowiedziały się,  jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo, poznały  sytuacje, w których powinny korzystać z numerów alarmowych.

Serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi Prybińskiemu za poświęcony nam czas, jak i za przekazanie ciekawych i pouczających wiadomości. Dziękujemy również za zaproszenie do odwiedzenia Remizy Strażackiej- na pewno skorzystamy.

 

Materiał : Kamila Krajewska, zespół ds. profilaktyki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.