Galeria - Wizyta Policjanta w przedszkolu

Dnia 16.11.2021 w Samorządowym Przedszkolu nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji, dzielnicowym mł. asp. Damianem Ziółkowskim oraz mł. asp. Zofią Wrzeszcz z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii z  Komendy Powiatowej Policji w Nakle, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz przybliżyli dzieciom specyfikę pracy policjanta.

W trakcie spotkania dzieci utrwaliły sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę oraz znajomość niektórych znaków drogowych, przypomniały numery alarmowe. Policjanci zwrócili uwagę na korzyści płynące z noszenia ubrań oraz obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Dzieci z nieukrywanym zainteresowaniem wysłuchały wypowiedzi na temat pracy policjanta oraz obejrzały demonstrację sprzętu policyjnego. Przedszkolaki miały również okazję obejrzenia/ zwiedzenia samochodu policyjnego. Dzieci poznały wyposażenie takiego samochodu oraz miały możliwość usiąść za jego kierownicą, aby chociaż rzez chwilę poczuć się , jak „prawdziwy policjant”.

Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało kolorowankę o tematyce bezpieczeństwa oraz emblematy odblaskowe, sfinansowane  ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szubinie.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za bardzo pouczające spotkanie , miłe słowa oraz upominki dla dzieci.

Organizatorem spotkania była nauczycielka Kamila Krajewska.