Galeria - Tydzień Kolorów

W dniach od 17.02.2020 do 21.02.2020 w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Szubinie odbył się Tydzień Kolorów. Tematem przewodnim były spotkania z ciekawymi ludźmi.
Poniedziałek rozpoczął się mixem kolorów czyli balem karnawałowym, podczas którego, dzieci przebrane były za różne postaci z bajek.
Wtorek był dniem białym. Tego dnia gościliśmy Panią Martę Michałowską – higienistkę stomatologiczną, która opowiedziała nam jak prawidłowo dbać o zęby oraz przygotowała dla nas przepyszne soki owocowe.
Środa była dniem czerwonym. Naszym gościem była Pani Angelika Rutkowska – ratownik medyczny. Dzieci nauczyły się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.
Czwartek był dniem żółto – pomarańczowym. Naszym gościem był Pan Marcin Gąsiorowski –   instruktor Zumby Fitness i Zumby Kids, który porwał nas do tańca i zapoznał z tajnikami zumby.
Piątek był dniem zielonym. Odwiedzili nas Pan Jakub Sokołowski – leśniczy z Nadleśnictwa Szubin, który opowiedział o swoim zawodzie i zwierzętach leśnych. Natomiast Pani Patrycja Machoń – pracownik ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nakle nad Notecią,  opowiedziała nam jak prawidłowo powinniśmy się odżywiać.
Przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i opowieści o swoich pasjach. Mamy nadzieję, że kolorowy tydzień podobał się wszystkim dzieciom. Następne spotkanie z kolorami już za rok.
Materiał: B. Elwertowska