Galeria - Spotkanie ze strażakiem

W dniu 25.10.2022r. nasze przedszkole odwiedzili goście z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szubinie w osobach prezesa p. Michała Prybińskiego oraz naczelnika- p. Andrzeja Prybińskiego.

Przedszkolaki z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu, podczas którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków, umundurowanie strażaka oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, a także ratują zwierzęta.

Podczas spotkania strażacy uświadomili dzieciom ,jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielać  pomocy.

Wielką radość przedszkolakom sprawiło obejrzenie z bliska wozu strażackiego oraz zapoznanie się z jego wyposażeniem. Wszystkie dzieci mogły wypróbować swoich sił i zmierzyć się z prawdziwym wężem strażackim. Nasi goście nie tylko z zapałem opowiadali o pracy strażaka, ale również cierpliwie odpowiadali na wszelkie pytania.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki  podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za wspaniale poprowadzone spotkanie.