Galeria - GMINNY PRZEGLĄD TAŃCÓW POLSKICH I REGIONALNYCH „TANECZNYM KROKIEM PRZEZ POLSKĘ”

Dnia 30 maja 2023 roku w Szubińskim Domu Kultury odbył się Gminny przegląd tańców polskich i regionalnych „Tanecznym krokiem przez Polskę”. Celem przeglądu była popularyzacja tańców polskich i regionalnych oraz stwarzanie dzieciom i placówkom możliwości zaprezentowania umiejętności tanecznych i choreograficznych. Na scenie zaprezentowało się 6 zespołów tanecznych z różnych placówek oświatowych z Gminy Szubin:

– Szkoła Podstawowa nr 1 w Szubinie – oddział przedszkolny, grupa Motylki

– Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie – oddział przedszkolny, grupy: Motylki,Żabki i Biedronki

– Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie, grupy: Biedronki, Muchomorki i Wróbelki

Organizatorem Gminnego  przeglądu tańców polskich i regionalnych było Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie przy współpracy  Szubińskiego Domu Kultury. Nauczycielki przygotowujące dzieci do występu wykazały dużą inwencję w zakresie strojów, rekwizytów, układów tanecznych. Wśród zaprezentowanych tańców i układów tanecznych mieliśmy okazję zobaczyć między innymi: Poloneza, Mazura, Kukułeczkę, Zasiali Górale, Czerwone Jabłuszko, Przybyli Ułani. Uczestnicy wzajemnie się dopingowali, nagradzali brawami poszczególne występy, a przy tym dobrze bawili.

Po zaprezentowaniu umiejętności tanecznych i choreograficznych wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.