Galeria - Gminny konkurs recytatorski „Ekologia”

29 maja br. w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbyła się kolejna edycja Gminnego konkursu recytatorskiego, którego organizatorem jest Samorządowe Przedszkole nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie.  W tym roku hasłem przewodnim była „Ekologia”. Uczestnikami konkursu były dzieci w dwóch kategoriach wiekowych – 3,4 latki oraz 5,6 latki.

Głównym celem konkursu było rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród dzieci, pobudzanie aktywności twórczej oraz promowanie zdrowego, ekologicznego stylu życia. Wpłynęło 17 zgłoszeń konkursowych, natomiast w dniu konkursu umiejętności zaprezentowało 15 uczestników. Komisja jury w składzie p. Marta Sztok – logopeda Szkoły Podstawowej w Kołaczkowie, p. Hanna Lipińska – logopeda Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie oraz p. Jakub Sokołowski – specjalista ds. edukacji leśnej w Nadleśnictwie Szubin wyłonili następujących laureatów:

– w kategorii młodszej 3,4 latki wystąpiła 1 uczestniczka:

1 miejsce – MARTYNA KLUCZ (oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Rynarzewie).

– oraz w kategorii starszej 5,6 latki wystąpiło 14 uczestników:

1 miejsce – ANTONI ZIELIŃSKI (oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie).

2 miejsce – BARTOSZ MIKUŁA (oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie).

3 miejsce – GABRIELA UMIŃSKA (oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie).

Prowadząca konkurs p. Małgorzata Łuksztet z Samorządowego Przedszkola nr 3 im. Wandy Chotomskiej podziękowała wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za włożony trud w przygotowanie się do konkursu i zaprosiła do udziału w kolejnej edycji już za rok.

Podziękowania trafiły również dla członków jury oraz Muzeum Ziemi Szubińskiej za współpracę i możliwość zorganizowania powyższego wydarzenia. Na zakończenie M. Łuksztet wręczyła p. Jakubowi Sokołowskiego z okazji przypadającego na 29.05 Święta strażników lasu – Certyfikat strażnika lasu, który zdobyły dzieci z grupy Wróbelki biorąc udział w Ogólnopolskiej akcji GIGA laurka dla strażników lasu.

Małgorzata Łuksztet