Galeria - „Bezpieczne ferie zimowe” – spotkanie z policjantem

23 .01.2020 r przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie spotkały się z policjantem – mł. aspirantem Damianem Ziółkowskim.

Pan policjant przeprowadził pogadankę z dziećmi pod hasłem „Bezpieczne ferie zimowe”. Podczas spotkania przedszkolaki poszerzyły wiedzę, jak bezpiecznie zachować się w domu i w przedszkolu oraz poza domem w czasie ferii zimowych. Przypomniał dzieciom o konieczności noszenia odblasków oraz o niebezpieczeństwach czyhających ze strony nieznajomych osób.

Okres przed feriami zimowymi to czas, kiedy policjanci ostrzegają dzieci przed zagrożeniami z jakimi mogą się spotkać podczas zimowego wypoczynku. W trakcie ferii pogoda sprzyja zabawom na świeżym powietrzu, na śniegu i lodzie, dlatego policjant rozmawiając z dziećmi ostrzegał najmłodszych, aby nie wchodzili na zamarzniętą taflę stawu, rzeki czy jeziora – uświadamiając konsekwencje takich zabaw. Przestrzegł też dzieci, aby nie zjeżdżały ze stromych górek czy skarp usytuowanych w pobliżu tras komunikacyjnych. Ponadto upominał dzieci, aby nie nacierały się śniegiem, nie rzucały twardymi śnieżkami w siebie oraz w jadące pojazdy.

Bezpieczeństwo dzieci na drodze nie tylko podczas ferii, ale i na co dzień jest bardzo ważnym zagadnieniem, dlatego też na każdym kroku warto przypominać o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania się podczas różnych sytuacji. Na zakończenie spotkania, wszystkie przedszkolaki otrzymały odblaski , aby być widocznym czyli bezpiecznym na drodze.

Dziękujemy naszemu gościowi za ciekawe i pouczające spotkanie, dzięki któremu przedszkolaki utrwaliły i poszerzyły wiedzę z zakresu bezpiecznych zachowań.

 

Materiał: zespół ds. profilaktyki, B. Elwertowska, W. Zygmunt- Król