Galeria - Spotkanie z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Nakle/ nad Notecią

Dnia 11.05.2023r w Samorządowym Przedszkolu nr3 im. W. Chotomskiej w Szubinie odbyło się spotkanie przedszkolaków z panią Patrycją Machoń- przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Nakle/ nad Notecią .

Nawyki zdrowego odżywiania oraz zdrowy tryb życia są bardzo istotnymi zagadnieniami, które powinniśmy wdrażać i pielęgnować u dzieci już od najmłodszych lat. Warto, by maluchy od początku swojej drogi życiowej zdobywały wiedzę na temat tego, jak ważne są produkty, które spożywamy oraz sposób, w jaki spędzamy czas. Przedszkole jest doskonałym miejscem, w którym możemy stwarzać warunki do tego, aby dzieci nabywały zdrowych nawyków dnia codziennego.

Z tej okazji odbyło się kolejne spotkanie z panią Patrycja Machoń z PSSE w Nakle nad Notecią. Tematem przeprowadzonych zajęć dla dzieci była higiena osobista oraz dbanie o własne zdrowie. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach i doświadczeniach utrwalających nawyki higieniczne. Zapoznały się z podstawowymi pojęciami dotyczącymi zdrowia i choroby. Dzieci z zapartym tchem wysłuchały opowiadania nt. szczepień ochronnych dla dzieci, chętnie zadawały pytania  i aktywnie brały udział w spotkaniu.

Wiadomości zdobywane podczas spotkań z panią Patrycją bardzo dobrze wpłynęły na poprawę samodzielności w zakresie dbania o zdrowie i higienę osobistą, podniosły świadomość dzieci na temat roli zdrowego odżywiania oraz  aktywności ruchowej na co dzień.

Zajęcia wzbudziły u dzieci ogromne zainteresowanie. Wszyscy obiecali spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu i dbać o własne zdrowie.

Materiał: S. Przedszkole nr3 w Szubinie, zespół wychowawczo- profilaktyczny