Galeria - Projekt edukacyjny „Zdrowo jem, więcej wiem”

W czwartek, 09.03.2023 r., dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 3, im. Wandy Chotomskiej w Szubinie odwiedziła pani Patrycja Machoń, która na co dzień pracuje w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nakle nad Notecią. Zajęcia, które przeprowadziła wynikały z realizacji projektu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem”. Cykl spotkań rozpoczął się od  zajęć z Dziecięcą Drużyną Zdrowia, gdzie dzieci dowiedziały się o tym, że marnowanie żywności to bardzo poważny problem i warto wiedzieć jak planować posiłki, robić zakupy oraz wykorzystać jedzenie do samego końca.

Oprócz pogadanki wprowadzającej w temat zdrowego odżywiania dzieci poznały sposoby  na przeciwdziałanie marnowaniu żywności we własnych domach. Obejrzały prezentację „Szanuję, nie marnuję”. Przedszkolaki wykazały się niewiarygodną pomysłowością i zasobem wiedzy dotyczącej sposobów na nie marnowanie jedzenia, które znajduje się na co dzień w naszych lodówkach. Po wykonaniu plakatu „Co możemy zrobić?”, Przedszkolaki otrzymały ulotki z mini poradnikiem Zakładu Gospodarowania Odpadami nt. „Jak nie marnować jedzenia?”. Pani Patrycja odwiedziła wszystkie grupy przedszkolne, gdzie przekazała wiedzę na temat zależności pomiędzy właściwym odżywianiem a osiągnięciem sukcesów w życiu. W prezencie za aktywny udział w zajęciach dzieci otrzymały kolorowanki nt. „Profilaktyki zdrowotnej”.

Bardzo dziękujemy za fantastyczną atmosferę, która towarzyszyła spotkaniom. Cenną wiedzę,którą nabyliśmy, wykorzystamy w życiu codziennym.