Galeria - Gminny konkurs recytatorski pt. ,,Dbamy o Naszą Ziemię”

21.06.2022r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbył się Gminny konkurs recytatorski pt. ,,Dbamy o Naszą Ziemię”. Uczestnikami konkursu były dzieci w dwóch kategoriach wiekowych – 3,4 latki oraz 5,6 latki. Głównym celem konkursu było rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród dzieci, pobudzanie aktywności twórczej oraz promowanie zdrowego, ekologicznego stylu życia. Wpłynęło 8 zgłoszeń konkursowych, natomiast w dniu konkursu pojawiły się 4 uczestniczki. Pozostali uczestniczy nie mogli wystąpić z powodu choroby. Komisja w składzie p. Maria Mańkowska oraz p. Eliza Ewert wyłoniły laureatów w kategorii młodszej 3,4 latki:

1 miejsce – ROZALIA HILSCHER (oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Kowalewie, grupa ,,Misie”).

2 miejsce – MAJA KIEŁCZYŃSKA (oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Turze).

oraz w kategorii starszej 5,6 latki:

1 miejsce – MAJA MAKOWIECKA (Samorządowe Przedszkole nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie, grupa ,,Stokrotki”).

2 miejsce – MARTYNA NOWAKOWSKA (Samorządowe Przedszkole nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie, grupa ,,Muchomorki”).

 

Prowadząca konkurs p. Małgorzata Łuksztet podziękowała w imieniu Dyrektora i pracowników Naszego Przedszkola P. Marii Mańkowskiej za wieloletnią współpracę, możliwość uczestnictwa w atrakcyjnych zajęciach prowadzonych przez Panią Marię w Rejonowej Bibliotece Publicznej dotyczących zapoznania przedszkolaków z dziecięcą literaturą oraz pasją do czytelnictwa. Prowadząca złożyła również podziękowania  wszystkim uczestnikom konkursu, ich rodzicom i nauczycielom, którzy uczestniczyli w przygotowaniach dzieci do występu, zapraszając do udziału w kolejnej edycji w roku szkolnym 2022/2023.

Podziękowania trafiły również dla Muzeum Ziemi Szubińskiej za współpracę i możliwość zorganizowania powyższego wydarzenia. Na zakończenie P. M. Łuksztet życzyła wszystkim miłych, atrakcyjnych, wypełnionych niezapomnianymi przygodami wakacji, spędzonych przede wszystkim zdrowo i bezpiecznie.

Sponsorem nagród była Rada Rodziców Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie.