Galeria - Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca obchodziliśmy  nie tylko pierwszy dzień wiosny ale również Światowy Dzień Zespołu Downa – popularnie nazwany Dniem Kolorowej Skarpetki. Z tej okazji nasze przedszkole przyłączyło się do celebrowania tego dnia .  Wszystkie dzieci oraz pracownicy przedszkola założyli  kolorowe skarpetki nie do pary.

Skarpetki nie do pary symbolizują dodatkowy chromosom cechujący osoby z Zespołem Downa. Zakładając dwie różne skarpetki wyrażamy tolerancję i solidarność z osobami z Zespołem Downa. Pamiętajmy, że Zespół Downa to nie choroba, a wada genetyczna chromosomu 21 – dlatego też nazywana jest trisomią 21.

Taki dzień jest  doskonałą okazją do porozmawiania z dziećmi na temat różnic między nami, że choć jesteśmy różni ,to możemy wspólnie się bawić, że nie wszyscy jesteśmy jednakowi i nie we wszystkim doskonali i dobrze by było pomagać sobie nawzajem.

W tym roku , w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem „ Zespolaki” z Bydgoszczy przedszkolaki z wszystkich grup wiekowych wzięły udział w II Wirtualnym Biegu Kolorowej Skarpetki.