Chwalimy się:)

Z przyjemnością informujemy, że Samorządowe Przedszkole nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie znalazło się w gronie zwycięzców drugiej edycja programu grantowego mFundacji  „Rosnę z matematyką”.

W drugiej edycji programu, skierowanej do przedszkoli, szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z całego kraju, wpłynęło 562 wniosków. Dofinansowanie otrzymało 137 projektów od 2-5 tys. Nasza placówka uzyskała kwotę 5 tys.

Głównym celem naszego projektu „Matematyka dla Ksyka” realizowanego od lutego 2023-maja 2023 roku jest aktywizacja rodziców w procesie matematycznym swoich dzieci zarówno w przedszkolu, jak  i w domu oraz uświadomienie im poprzez uczestniczenie w warsztacie ze specjalistą, że od najmłodszych lat powinni udzielać wsparcia emocjonalnego swoim dzieciom w sytuacjach trudnych – również tych matematycznych. Projekt zakłada cykl zajęć dla wszystkich dzieci ukazujących, że matematyka jest ciekawa i codziennie obecna w ich życiu. Zakupione zostaną również urządzenia wielofunkcyjne dla przedszkola.