O nas

„Dnia 30.07.1981r. przy ulicy Kcyńskiej 1 w Szubinie zostało utworzone Samorządowe Przedszkole nr 3. Przedszkole już pełną parą ruszyło we wrześniu i rozpoczęło działalność z 203 dziećmi umieszczonymi w 8 oddziałach. Stanowsiko dyrektora placówki objęła pani Alfreda Skoczylas.

W lipcu 1985r. przedszkole zostało przeniesione do budynku przy ul. plac Kościelny 2. W roku 1988r. nastąpiła zmina stanowiska dyrektora, funkcję tą objęła pani mgr Maria Nowak.

W 1992r w przedszkolu została wprowadzona nauka języka angielskiego oraz zajęcia z rytmiki.
W 1998r. z inicjatywy nauczycielek pracujących w naszym przedszkolu został zorganizowany po raz pierwszy coroczny festyn dla dzieci ze wszystkich szubinskich przedszkoli, podczas którego dzieci oraz rodzice brali udział w konkurencjach sportowych. Impreza ma na celu programowanie kultury fizycznej oraz wspólnego spędzania czasu dzieci i rodziców.

W 2000r. w naszej placówce zostały utworzone oddziały integracyjne, do których mogą uczęszczać dzieci niepełnosprawnych. Aby to było możliwe nauczycielki naszego przedszkola przygotowywały się do pracy z tymi dziećmi na konkursach w Wojewódzkim Ośrodku Medycznym w Bydgoszczy oraz Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Warszawie. W przedszkolu został utworzony gabinet rehabilitacyjny, w którym zajęcia prowadzi rehabilitant. Swoje zajęcia prowadz logopeda
i pedagog spacjalny. Nauczycielki naszego przedszkola cały czas poszerzają swoją wiedzą uczestnicząc w kursach kwalifikujących je do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi (oligofrenopedagogika, socjoterapia).

W 2001r. zostało przebudowane wejście do przedszkola. Aby ułatwić dostęp do budynku dla dzieci poruszających się na wózkach został zbudowany podjazd.

w 2008r. podczas wakacji letnich w przedszkolu trwał generalny remont. Został naprawiony dach
i odnowiona elewacja. Dla dzieci zostały udostępnione nowe łazienki (na dole dla dzieci niepełnosprawnych oraz na piętrze dla wszystkich dzieci). Wykonano również nową posadzkę na schodach i w holu na piętrze. Wszystkie klasy zostały odmalowane. W klasach „Biedronki”
i „Wróbelki” zostały wstawione nowe stoliki i krzesełka.”

Ciąg dalszy nastąpi… 🙂