Muchomorki

Rok szkolny 2018/2019

4 grudnia grupa Muchomorki udała się do ZSS aby z dziećmi z tamtej placówki upiec bożonarodzeniowe pierniczki.

28 listopada na zajęcia otwarte do grupy Muchomorki zostali zaproszeni rodzice. Temat zajęć byly wróżby andrzejkowe. Rodzice wspólnie ze swoimi rodzicami wróżyli z liczby oczek na kostce, z wosku, z serc oraz z butów. Śmiechu i zabawy było co nie miara.

7 listopada trzy dziewczynki reprezentowały naszą grupę na konkursie recytatorkim zorganizowanym przez przedszkole nr 2 i Szubiński Dom Kultury. Temstyka wierszy nawiązywała do 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Muchomorki na Szubińskim Rynku

6 listopada na zajęcia do Muchomorków przybyli ich rodzice. Dzieci zaprezentowały się w przedstawieniu przygotowywanym na uroczystość 100 lecia Niepodległości, a następnie wspólnie z rodzicami wykonywały kotyliony.

Głośne czytanie u Muchomorków

W czwartek 11 października 2018 roku grupę Muchomorki odwiedził pan Andrzej Prybiński- strażak, który przypomniał dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy.

W ramach współpracy z instytucjami lokalnymi 2 października 2018  grupa Muchormorki uczestniczyła w Festynie Sportowym w Zespole Szkół Specjalnych w Szubinie. Dzieci kibicowały, ogladały konkurecje sportowe oraz swobodnie bawiły się na przyległym boisku.

W myśl akcji „Cała Polska czyta dzieciom” oraz projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” rodzice Muchomorków odwiedzają swoje dzieci w przedszkolu i czytają dla wszystkich bajki. W wrześniu odwiedziły nas dwie mamy. Pani Agnieszka- mama Leny przeczytała dzieciom bajkę „O Czerwonym Kapturku”, natomiast pani Wanda- mama Wojtka bajkę o „Pani Jesieni”.

12 września 2018 Muchomorki odwiedziły Szubiński Dom Kultury. Dzieci miały okazję obejrzeć wystawę prac pt.” Cztery pory roku- jesień”.

Od 10 września w grupie „Muchomorki” realizujemy projekt edukacyjny „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Główny bohaterem naszej grupy jest Miś Tuptuś, który już rozpoczął swoją wędrówkę po domach naszych przedszkolaków, aby wspólnie z nimi i ich rodzicami „zanurzać” się w świecie wielkiej literatury.

14 września w naszym Przedszkolu świętowaliśmy Dzień Kropki czyli ujawniania ukrytych talentów. Muchomorki także poszukiwały w sobie „ukrytych talentów”, a następnie wykonywały prace plastyczną wykorzystując w niej bohaterkę dnia czyli „Kropkę”.