Galeria - Przedszkolaki dbają o zdrowie i bezpieczeństwo

19.11.2019r przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr3 im. W. Chotomskiej w Szubinie gościły u siebie policjantów- mł. aspiranta Damiana Ziółkowskiego i mł. aspiranta Przemysława Błaszkowskiego, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz przybliżyli dzieciom specyfikę pracy policjanta.

W czasie spotkania dzieci obejrzały prezentację multimedialną  nt. bezpieczeństwa, utrwaliły sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę oraz znajomość niektórych znaków drogowych, przypominały numery alarmowe.  Prowadzący zwrócili uwagę  na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz noszenia oznaczeń odblaskowych aby być bardziej widocznym na drodze, przypomniano, do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Głównym celem spotkania było poszerzenie wiedzy przedszkolaków nt niebezpieczeństw grożących im w trakcie drogi do i z przedszkola, uświadomienie dzieciom, jak prawidłowo należy korzystać  z drogi oraz , jak zachować się , gdy spotkamy obcą osobę lub obcego psa. Goście przeczytali przedszkolakom opowiadania, bajki  nt. bezpieczeństwa oraz dbania o własne zdrowie.

Dziękujemy naszym gościom za ciekawe i pouczające spotkanie, które na pewno długo pozostanie  w pamięci naszych dzieci.

 

Materiał: zespół ds. profilaktyki, Wanda Zygmunt- Król