Galeria - Październik miesiącem Wandy Chotomskiej

Zgodnie z tradycją przyjętą w 2015 r., wszystkie przedszkolaki na pamiątkę nadania placówce imienia Wandy Chotomskiej spędzają ten miesiąc pod hasłem „Wanda Chotomska dzieciom”.

A zaczęło się tak….

W październiku 2015 r. odbyło się uroczyste nadanie placówce imienia Wandy Chotomskiej. Było to nie lada wydarzenie , gdyż wśród zaproszonych gości była córka i wnuczka pisarki. Przywiozły one szczególne podziękowania od samej Wandy Chotomskiej, w postaci filmiku
z  życzeniami , skierowanego do całej społeczności przedszkolnej.

Od tego czasu październik jest szczególnym miesiącem dla naszych przedszkolaków. Dzieci w ciągu całego miesiąca poznają życie i literaturę swojej patronki, organizowany jest przegląd literatury Wandy Chotomskiej.

W tym roku wśród zaproszonych gości byli uczestnicy Hufca Pracy Szkoły Branżowej
I Stopnia w Szubinie. Pod czujnym okiem pani Agnieszki Chojnackiej oraz pani Renaty Przybylskiej 10.10.2019 r., przybyli do przedszkola. Młodzież zawitała do wszystkich grup przedszkolnych, w których ciekawie interpretowała dorobek literacki Wandy Chotomskiej.

Dzięki kultywowaniu tradycji związanych z nadaniem imienia Wandy Chotomskiej, twórczość tej autorki jest rozpoznawalna w coraz szerszym gronie społeczności lokalnej.

Bardzo dziękujemy wychowawcom (p. Agnieszce oraz p. Renacie) oraz młodzieży za przybycie, zaangażowanie i ciepłą atmosferę podczas tegorocznego spotkania z literaturą Wandy Chotomskiej.

Sylwia Szweda, Marlena Sikora