Galeria - Międzynarodowy Dzień Osob Niepełnosprawnych

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest od 1992 roku na całym świecie 3 grudnia. Celem Dnia Osób Niepełnosprawnych jest upowszechnienie idei tolerancji, otwartości i szacunku.

W związku z tym, że w naszym przedszkolu posiadamy trzy grupy integracyjne, w których znajdują się dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, dzień ten został obchodzony bardzo uroczyście.

Dzieci obejrzały scenkę wprowadzającą do tematu spotkania. Wzięły udział we wspólnych pogadankach na temat niepełnosprawności. Przypomniały sobie jak ważne są zmysły w codziennym funkcjonowaniu, a następnie obejrzały bajkę na temat niepełnosprawności.

Każda grupa przygotowała plakat przedstawiający osoby niepełnosprawne.  Wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że każdy człowiek ma prawo żyć, uczyć się, bawić się, kochać, realizować swoje marzenia i cele życiowe. Każdy jest inny, nigdy gorszy.

Zwieńczeniem naszego wspólnego spotkania i ukazania tolerancji wobec osób niepełnosprawnych był przemarsz ulicami miasta wraz ze Szkołą Specjalną z Szubina.

Był to wspaniały dzień, podczas którego dzieci uczyły się empatii oraz zrozumienia dla osób niepełnosprawnych.