Galeria - 11 listopada w pamięci przedszkolaków

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 7 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji  Narodowego Święta Niepodległości.

Przy pomocy prezentacji multimedialnej, przedszkolaki dowiedziały się, czym jest niepodległość i czym jest jej brak. Krótki rys historyczny pomógł zrozumieć jak ważna jest państwowość naszego kraju.

Dzieci z wszystkich grup z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony. Część artystyczna była poprzedzona odśpiewaniem hymnu państwowego. Dzieci z grupy „Wróbelki”zaprezentowały uroczystą inscenizację z okazji Święta naszej Ojczyzny. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i niepodległość oraz miłość do Ojczyzny.

Wykorzystując komunikację alternatywną przedstawiono słynny wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka” .

Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.

Następnego dnia tj. w piątek 8 listopada dzieci z przedszkola odwiedziła pani Jola Muzalewska z częścią zespołu Ingenium. Celem tej wizyty był koncert niepodległościowy, który jeszcze bardziej uświetnij obchody Dnia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.