Podsumowanie konkursu „Zbiórki kasztanów”

W wrześniu 2019 r. ogłoszony został konkurs zbiórki kasztanów. Celem było wykazywanie przez dzieci inicjatywy w działaniu, chęci podejmowania działań zbiorowych. Do udziału zaproszeni zostali rodzice.

Dnia 26 października 2019 roku zakończono zbiórkę kasztanów.

W konkursie wzięło udział 22 dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Łącznie zebrano 340 kg kasztanów. Wyłoniono troje zwycięzców: I miejsce- Bartosz Lewandowski grupa „Stokrotki” – 66,2 kg; II miejsce- Lena Dominiak grupa „Stokrotki”- 38 kg; III miejsce- Maja Makowiecka  grupa „Stokrotki”- 36 kg. Zostały także wręczone dwa wyróżnienia. Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 12 listopada 2019r. Prelekcję wygłosiła pani A. Bzdzion- farmaceuta nt. wykorzystania kasztanów w przemyśle farmaceutycznym. Nagrody w konkursie zostały zasponsorowane przez jednego z rodziców z grupy „Biedronki”